ŞİMDİ YÜZME ZAMANI...

Etkinlikler
ŞİMDİ YÜZME ZAMANI...

ŞİMDİ YÜZME ZAMANI...

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizin yüzme dersleri başlamıştır...

Birçok çocuğun daha küçük yaşta su yutarak öğrendiği bu faydalı oyun aslında herkesin yapması gereken bir spordur. Sağlık açısından da birçok fayda sağlar. İşte yüzmenin faydaları:

 1. Dinlenmeye yardımcı olur, günün bütün yorgunluğunu alır.
 2. Stresi engeller.
 3. Kasların güçlenmesine yardım eder. Yüzerken özellikle göğüs, omuz ve sırt kasları çalışır. Bu kaslarında yanında bacak kaslarınızı da bu spor sayesinde güçlendirmeniz mümkündür. Bu sayede hem kaslarınız güçlenir hem de sağlıklı bir kas yapısına sahip olursunuz.
 4. Yüzme kalbi korur.
 5. Daha sağlıklı ve uzun yaşamanızı sağlar. Spor yaparak zaten diğer insanlara göre daha kaliteli, sağlıklı ve hastalıklardan uzak bir yaşam sürebilirsiniz.
 6. Obeziteyi engeller.
 7. Yüzme enerji verir.
 8. Suda yapılan egzersizler ile birçok fizik tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Felçli, yürüyemeyen yada bacak kaslarında sorun olan kişiler de suda uygulanan fizik tedavi ile sağlıklarına kavuşabilirler.
 9. Yüzerek insanlar daha geç yaşlanır ve genç bir görünüme kavuşabilirler. Bu spor sayesinde yaşınızdan genç göstermeniz mümkündür.
 10. Yüzme kan basıncını düzenler, kan dolaşımını arttırır.
 11. Düzenli yüzme kalp damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur. Kardiyovasküler hastalıkları önler. Kan damarlarının esnekliği artar.
 12. Sıcak havalarda vücudun terlemesini önler ve soğumasına yardım eder. Bu sayede aşırı sıcak havalarda vücut dengede tutulabilir.
 13. Psikoloji için de yüzme oldukça yararlıdır. Ruhsal ferahlık ve rahatlık sağlar.
 14. Geceleri rahat uyumanıza yardım eder. Yani uykusuzluğu önler.
 15. Vücut direncini arttırır.
Paylaş :

Yorumlar

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Sende Yorum Yap